Pouť ke sv. Archandělu Michaelovi

Poutníci na nádvoří kostela sv. Archanděla Michaela v Podolí

Ve čtvrtek 8. února v 16:00 se v našem kostele konala pouť  a zasvěcení v souvislosti s poutí národů do svatyně sv, Archanděla Michaela v Italském Garganu. Zde je svědectví jednoho z účastníků, které jsem dostal mailem:

"... děkuji Otci Janu Patovi, paní varhanici, fotografům a především všem účastníkům ... pouti, kdy jsme se tak připojili k zasvěcení zemí sv. Archandělu Michaelovi v Gargánu. Samozřejmě i všem tem, kdo se k němu připojili na místě, kde právě byli.
Pouť dopadla nad očekávání dobře, počasí příhodné, kostel sv. Archanděla Michaela v Praze pod Vyšehradem byl plný. Protože jsme první informaci o pouti do Gargána a nápad dostali 30. ledna 2024, tedy pouze 10 dní před poutí, považujeme výsledek, zejména účast, za dílo Boží, sv. Archanděla Michaela a Pražského Jezulátka."

"Otec Jan Pata, ... odsloužil skutečně důstojnou mši sv. s velmi zajímavým a poučným kázáním. K zasvěcení jsme se připojili ve stanoveném čase, kdy probíhalo současně zasvěcení v Garganu, v 16,45 hod. ve mši sv., po kázaní a před přímluvami. Kostelík sv. Archanděla Michaela je malý, krásný, útulný, duchovně silný, pokora prosebníků byla podtrhnutá i tím, že klekátko, bylo téměř všemi účastníky bohoslužby využité. Bohoslužbu vhodně doprovázela mešní píseň ke sv. Archandělům."

Posílám odkaz na záznam mše sv. a zasvěcení v Garganu a několik foto z naší pouti: https://www.youtube.com/watch?v=8_LpZcAqwoE